Marmeláda na chlebe je nuda! Blanka Milfait ju dostala na kačici

26. 03 2020 20:30 | markiza.sk
Marmeláda na chlebe je nuda! Blanka Milfait ju dostala na kačici
Marmeláda na chlebe je nuda! Blanka Milfait ju dostala na kačici

Blanka Milfait varí oficiálne najlepšiu citrónovú marmeládu na svete. Pozrite si, čo jej chuťové poháriky povedia na spojenie s chuťou šťavnatej kačacinky.

Ďalší diel relácie „Spoločne s chuťou“ je tu! Profi chef Marek Pavala spolu so svojou kuchynskou parťáčkou Lujzou Schramekovou Garajovou varia pre Blanku Milfait. Poznáte ju? Mali by ste! Už osem rokov totiž kraľuje marmeládovej brandži. Marmelády dodáva dokonca až na anglický kráľovský dvor. Ovocie do sklenených fľaštičiek pravidelne zbiera a nakupuje vo svojich dvoch domovoch – talianskych Dolomitoch a českej Šumave. Ach, tá romantika! Lokálne a čerstvé ho potom varí a prevára, až kým ho neukryje do skla – voňavé, chutné a plné lásky k poctivému „remeslu“. Ako hovorí sama Blanka – nie je to veda, lež umenie.

Ide sa variť!

Marek a Lujza si vymysleli pre Blanku niečo špeciálne! Ich kačacie prsia pripravené na spôsob medium rare steaku priniesli na tanier poriadnu dávku chuťovej extravagancie. Aby toho nebolo málo, doplnili ich (nie, nebola to knedľa ani kapusta!) omáčkou z Blankiných marmelád divoko podmanivej chuti kivi a čučoriedok. Čo na výsledok povie marmeládová diva?

Viete, že zákony vám vysvetlia rozdiel medzi marmeládou a džemom? Paragrafy hovoria, že marmeláda musí byť vyrobená výlučne z citrusových plodov. Džemy sú naopak z ovocia, ktoré bežne rastie aj v našich končinách – napríklad také jahody!

Marek a Lujza s vami pripravia kačacie prsia, z ktorých vaši hostia jednoznačne padnú na zadok. Okorenia ich Marekovými praktickými kuchynskými tipmi, pikoškami o ingredienciách Blankiných marmelád a džemov a o ich ceste až na kráľovský dvor. To všetko tu:


V ďalšom diele bude opäť mäso! Podarí sa Marekovi s Lujzou presvedčiť Ivanu Gáborík, že aj v tehotenstve si môže dopriať hovädzie steaky, pripravené ako medium rare?

Každú prípravu receptu vám odteraz môžu spríjemniť štýloví pomocníci do kuchyne značky SMEG, stačí sa zapojiť do súťaže na https://cokeandmeal.sk/ a výhra môže byť vaša.

recept 1.jpg
 

recept 2.jpg
 

recept 3.jpg
 

recept 4.jpg
 

recept 5.jpg
 
 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Spoločne s chuťou - vždy vo štvrtok o 20.15, na Doma!
Sledujte celé epizody na